Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Nádory u dětí

Rady a informace

O léčbě nádorů u dětí

Léčba je indikována v těsné spolupráci s ošetřujícím dětským onkologem, který určuje celkovou strategii léčby, včetně indikace a načasování ozařování.

Při plánování léčby vašeho dítěte je důležitá spolupráce dětského onkologa a dalších odborníků, kteří pečlivě zváží všechny možnosti a zajistí, aby se vašemu dítěti dostalo té nejlepší možné péče. Léčba je často kombinovaná, ale v některých případech není ozařování vhodné a proto bohužel nelze využít ani protonovou terapii.

Protonová léčba má minimální nežádoucí účinky!

Protony umožňují významně omezit nežádoucí ozáření zdravých tkání a orgánů v okolí nádoru a snížit tak pravděpodobnost vzniku vedlejších nežádoucích účinků. Konkrétní přínos léčby protonem pro vaše dítě závisí především na umístění nádoru, nezbytné dávce záření, ale i na dalších faktorech: věku vašeho dítěte, přidružených onemocnění nebo souběžně podávané další léčbě.

Přesnost protonové léčby!

Cílem protonové léčby je dopravit potřebnou dávku záření (100 %) do nádoru a neohrozit okolní zdravé tkáně a orgány. Protonový paprsek se dokáže zastavit přímo v nádoru a významně tak snižuje ozáření okolí nádoru a důležitých orgánů jako je srdce, plíce, játra a další orgány.

Více informací o protonové léčbě naleznete zde


Další informace o protonové léčbě, jaké jsou její výhody a pro koho je léčba vhodná vám ochotně sdělí koordinátorky léčby Protonového centra na čísle: 222 999 000 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Chcete více informací o léčbě nádorů u dětí?

‹ Zpět

Nádory u dětí

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde